ورود به فروشگاه ایران سهند | فروش انواع تجهیزات مدرن مرغداری و دامداری
Previous
Next

مجله خبری ایران سهند

اخبار و مطالب آموزشی کاربردی از صنعت مرغداری ، گلخانه و دام و طیور

آخرین مطالب
مشاهده همه
spartan-ration-software-training-second-part

آموزش نرم افزار جيره نويسی اسپارتان (بخش دوم)

در این قسمت با آیکون هایی که کاربرد بسیاری در نرم افزار جیره نویسی اسپارتان برای دام دارند، آشنا خواهید شد. بوسيله اين فرمان مي توانيد در بين سطر خوراك هاي دام انتخاب شده در برگه كار فاصله ايجاد نماييد. اين فرمان بكار مي رود وقتيكه قصد داريد در بين خوراكهاي انتخاب شده يك خوراك به صورت دستي اضافه نماييد. همچنين جهت مشاهده (مطالعه) بهتر خوراكها نيز از اين فرمان استفاده مي‌شود.
Supply of more than 52 thousand tons of red meat in official slaughterhouses

عرضه بیش از ۵۲ هزار تن گوشت قرمز در کشتارگاه‌ های رسمی

مرکز آمار اعلام کرد: وزن گوشت قرمز عرضه‌ شده انواع دام‌ های ذبح‌ شده در کشتارگاه‌ های رسمی کشور در خرداد ۱۴۰۱ جمعاً ۵۲ هزار و ۲۰۴تن گزارش شده است. به گزارش بازار، براساس اعلام مرکز آمار ایران؛ نتایج طرح آمارگیری کشتار دام کشتارگاه‌های رسمی کشور در خرداد ۱۴۰۱ نشان می‌دهد که وزن گوشت قرمز عرضه شده انواع دام‌های ذبح‌شده در کشتارگاه‌ها، جمعاً ۵۲ هزار و ۲۰۴ تن است که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.
Self-reliance in oil production and livestock food chain supply with soybean cultivation

خوداتکایی در تولید روغن و تامین زنجیره غذایی دام با کشت سویا

به گزارش ایسنا : خوزستان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از کشت محصول سویا در استان خبر داد و گفت: هدف توسعه محصول سویا این است که در تولید روغن و تولید کنجاله‌های سویا به عنوان یکی از مهم‌ترین زنجیره نهاده‌های دامی و طیور که سالانه مقدار زیادی وارد کشور می‌شود، افزایش خوداتکایی داشته باشیم.
Annual production of 43 thousand tons of chicken meat in Ilam

تولید سالانه ۴۳ هزار تن گوشت مرغ در ایلام

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی ایلام با اشاره به ظرفیت‌های تولید گوشت سفید در استان، گفت: سالانه ۴۳ هزار تن گوشت مرغ تولید می‌شود.
The new news Minister of Agriculture regarding the guaranteed purchase of red meat, chicken and eggs

خبر جدید وزیر کشاورزی در مورد خرید تضمینی گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ

وزیر جهادکشاورزی گفت: امیدواریم از این هفته خرید تضمینی مرغ، تخم‌ مرغ و گوشت قرمز را با سرعت بیشتری استمرار دهیم. به گزارش همشهری آنلاین، در پی درخواست دامداران و مرغداران مبنی بر خرید دام بر اساس بهای تمام شده، آزادسازی صادرات دام و پیگیری خرید تضمینی، روز گذشته سید جواد ساداتی نژاد در جریان سفر استانی هیات دولت به استان مرکزی و در جمع خبرنگاران اعلام کرد که در بحث حمایت از حوزه دامپروری و دام و طیور با دستور رئیس جمهوری و معاون اول و نشستی که با تشکل‌های صنعت دام و طیور برگزار شد، امیدواریم از این هفته خرید تضمینی مرغ، تخم‌مرغ و گوشت قرمز را با سرعت بیشتری استمرار دهیم.
Dissatisfaction of frozen chicken importers with the performance of the Livestock Affairs Support Company

نارضایتی وارد کنندگان مرغ منجمد از عملکرد شرکت پشتیبانی امور دام

در حالی که شرکت پشتیبانی امور دام قیمت مرغ منجمد وارداتی را به ترتیب به ازای هر کیلوگرم ۱۴۰۵۰۰ و ۱۳۶۵۰۰ ریال اعلام کرد، تامین کنندگان از این مساله ناراضی هستند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انجمن تامین کنندگان فرآورده های خام دامی، از فروردین ماه سال ۱۴۰۰ که واردات مرغ منجمد در دستور کار قرار گرفت حدود ۱۷۰-۱۸۰ هزار تن مرغ منجمد از کشورهای ترکیه و برزیل تخصیص و تامین ارز شده و بخش عمده آن وارد کشور شده است اما متاسفانه به رغم پیگیری های فراوان، واردکنندگان از روند قیمت گذاری و همچنین نحوه پرداخت بهای کالای تحویلی به توسط شرکت پشتیبانی امور دام ناراضی هستند.
MP’s request to solve the problems of importers from the central bank

درخواست نماینده مجلس برای حل مشکلات وارد کنندگان از بانک مرکزی

نماینده مردم اردبیل، سرعین، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی از رییس کل بانک مرکزی درخواست کرد تا مشکلات واردکنندگان بررسی و نسبت به رفع آنها اقدام شود. به گزارش روابط عمومی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران (اوندا)، صدیف بدری با اشاره به مطالبات ارزی ۲۰ شرکت واردکننده نهاده دامی که بیش از دو ماه از زمان عرضه کالا توسط آنها در سامانه بازارگاه و تحویل به دامدار و مرغدار گذشته است. این نماینده مجلس شورای اسلامی از صالح آبادی درخواست کرد تا مشکلات واردکنندگان نهاده های دامی بررسی و نتیجه آن اعلام شود.
Study of auxiliary DNA for virus resistant poultry breeding

مطالعه DNA کمکی برای پرورش طیور مقاوم در برابر ویروس

موسسه Roslin ژن های مرتبط با ایمنی را مورد مطالعه قرار داد . طبق مقاله ای که در وب سایت این موسسه منتشر شده است، پس از مطالعه موسسه Roslin در مورد ژن های مرتبط با ایمنی مرغ، می توان طیوری برای مقاومت در برابر عفونت های ویروسی مضر پرورش داد. یک مطالعه بر روی انواع مختلف جوجه‌ها که به ویروس‌ های رایج طیور مقاوم‌ تر یا حساس‌ تر هستند - ده‌ ها تنوع در ژن‌ ها را با نقش مرکزی در پاسخ ایمنی مرغ به عفونت نشان داده است. این یافته ها ممکن است به تغییرات ژنتیکی اشاره کند که پاسخ پرندگان به عفونت را تعیین می کند تا به پرورش طیور مقاوم در برابر بیماری کمک کند.
Two new appointments in the Ministry of Jihad Agriculture

دو انتصاب جدید در وزارت جهاد کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی در احکامی، رییس دبیرخانه مجوز ها و پروانه‌ های وزارت جهاد کشاورزی و سرپرست دفتر هماهنگی هیات‌ های رسیدگی به تخلفات اداری این وزارتخانه را منصوب کرد.
Change of underemployed managers in agricultural jihad

تغییر مدیران کم کار در مجموعه وزارت جهاد کشاورزی

مدیرکل هماهنگی امور استان‌های وزارت جهادکشاورزی با اشاره به اینکه عملکرد مدیران جهاد کشاورزی در استان‌ ها توسط تیم‌های نظارتی رصد و ارزیابی می‌شود، گفت: دولت سیزدهم با هیچ مدیری تعارف ندارد و مدیران کم‌ کار و مدیرانی که با سیاست‌ های وزارت جهادکشاورزی همراهی نداشته باشند، جابجا خواهند شد. به گزارش ایسنا، هوشنگ محمدی ۲۹ تیرماه در آئین معارفه سرپرست سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه سه مولفه در امنیت کشور موثر است، اظهار کرد: زمانی‌ که بحث امنیت مطرح می‌شود، ذهن افراد به سمت اقتدار نظامی سوق پیدا می‌کند، در حالیکه امروز مهم‌ ترین موضوع در بحث امنیت ملی بحث امنیت در حوزه غذا است و اقتدار در تکنولوژی نیز در کنار اقتدار غذایی قرار می‌گیرد.